DWA MEDALE W WIELKIM FINALE

16-12-2021 12:32

W czwartek 9 grudnia w donaborowskiej hali sportowej rozegrano Finały Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie, w ramach XXIII Igrzysk Dzieci. Zobaczyliśmy tego dnia wspaniały turniej, a oba finały trzymały w napięciu do ostatniej lotki. Wśród dziewcząt triumfowała SP Baranów, a wśród chłopców– SP Sarbice. Dzielne donaborowianki wywalczyły brązowe medale.

Mistrzostwa zgromadziły na starcie 15 ekip. W każdej kategorii byliśmy świadkami zażartej rywalizacji o nagrody ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy oraz Wójta Gminy Baranów. Prawdziwą ozdobą turnieju dziewcząt był „bratobójczy” półfinał pomiędzy Donaborowem a Baranowem. Uczestniczki tego pojedynku to klubowe koleżanki, na co dzień trenujące w UKS „Tornado” Donaborów. Losy awansu do finału rozstrzygnęły dopiero ostatnie lotki w piątym secie. W wielkim finale również nie zabrakło emocji. Na rozstrzygnięcie czekaliśmy aż do ostatniej lotki w trzecim secie piątego meczu. Ola Nycz, najlepsza zawodniczka Turnieju, przesądziła losy tytułu, który powędrował do Baranowa. Donaborowianki w meczu o 3. miejsce wygrały z SP Jastrowie. 3:1. Szalony przebieg miał turniej chłopców. Oto, gospodarze, w meczu, którego stawką mógł być nawet finał, wypuścili zwycięstwo z rąk, decydujący punkt tracąc po zepsutej zagrywce. Ta porażka wypchnęła ich z Turnieju. Od pierwszego meczu wielką klasą zachwycali badmintoniści z Sarbic. Do finału weszli jak burza, wygrywając w nim z Poznańską Szkołą Salezjańską. Część finałowa Turnieju, oczarowała publiczność i gości. W uroczystym otwarciu wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Baranów Marian Kremer, Sekretarz Gminy – Ilona Skiba, prezes UKS „Tornado” Donaborów - Renata Małolepsza, przedstawiciel Zarządu SZS „Wielkopolska”- Alojzy Kabat, dyrekcja szkoły z dyrektorem Alojzym Piaseckim. To samo grono po niemal dziewięciogodzinnym boju, wręczyło nagrody.