"BARANOWSKIE PEJZAŻE"

18-09-2019 08:58

Początek września (2-12.09) tradycyjnie należy w naszej Gminie do artystów, uczestników kolejnego pleneru. Zwieńczeniem „Baranowskich Pejzaży” był wernisaż, który miał miejsce w „Baranowskiej Chacie w czwartkowe popołudnie, 12 września. Impreza ta zgromadziła ponad 100 miłośników sztuki. Plener oraz wernisaż zorganizował Urząd Gminy w Baranowie. 

„BARANOWSKIE PEJZAŻE” 2019. W STRONĘ POTWOROWSKIEGO

W tegorocznej edycji „Baranowskich Pejzaży” wzięło udział 15 artystów z całej Polski (Joanna Ambroziak – Hanasiewicz - Katowice, Maria Rowdo – Bykowska - Wrocław, Anna Jackowska - Łódź, Ewa Sulwińska - Rosanów, Jacek Jan Laskowski - Katowice, Bazylea, Andrzej Kacprzak - Grabów, Aleksandra Kacprzak - Grabów, Andrzej Werwiński - Krapkowice, Janusz Oblizajek - Koło, Michał Smółka - Poniatowa, Zdzisław Bazylewicz – Zielona Góra, Grażyna Michalak-Bazylewicz – Zielona Góra, Jan Kasendra – Kępno, Irena Gruszka – Kępno, Marek Kamecki – Kępno). Artyści  skorzystali z gościny Leszka Żebrowskiego w Grębaninie. Następne dni wypełnione zostały poszukiwaniem miejsc, tematów i… pejzaży. Organizatorzy starali się pokazać im co urokliwsze zakątki naszej Gminy. Ważnym elementem naszego pleneru były warsztaty plastyczne w szkołach. Do tej listy dopisaliśmy w tym roku mroczeński Klub Seniora. Przed dwoma laty patronem naszego pleneru był Tadeusz Piotr Potworowski. Ważnym elementem tegorocznej edycji stała się wystawa rysunków tego wspaniałego artysty zaprezentowana w Muzeum Ziemi Kępińskiej. „Baranowskie Pejzaże” AD 2019 to nowe emocje i nowe doświadczenia – ocenia wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska – Siwek. - Udział zaś artystów, ich pochlebne opinie a także komplementy ze strony naszych gości, to dla nas - organizatorów najlepsze podziękowanie. Z uwagą wsłuchiwaliśmy się również w krytyczne  opinie i oceny i w przyszłym roku na pewno się poprawimy – zapowiada. 

(ems)

 

 

 

 

Czytany 668 razy
Więcej w tej kategorii: « NARODOWE CZYTANIE AKCJA "MASZ GŁOS" »