WESOŁO, GWARNO, MIŁO I PRZYJEMNIE

10-12-2019 09:42

Niedzielne popołudnie 8 grudnia 2019 r. stało się wielkim wydarzeniem w Słupi pod Kępnem. Otóż o godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego w dziejach Słupi Jarmarku Świątecznego - Bożonarodzeniowego.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był sołtys wsi Jarosław Wiśniewski. Rada Sołecka i osoby aktywnie zaangażowane przygotowali imprezę na wysokim poziomie. Swoje produkty wystawili: lokalna cukiernia, masarnia, twórcy artystycznego rękodzieła i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Było również stoisko z pysznymi domowymi wypiekami. Dzieci ze szkoły w Słupi przyniosły masę zabawek. Pieniądze ze sprzedaży i zabawki niesprzedane zostaną przekazane do placówki socjoterapeutycznej.  

Każdy, kto przybył na Jarmark, mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dla ciała jak i ducha.  Jak to na jarmarku bywa, można było kupić, sprzedać, spotkać znajomych, posilić się w bufecie (barszcz z uszkami, bigos, kiełbasa z grilla, karkówka, grzane piwo, kawa z pierniczkiem).

Święty Mikołaj zawitał na Jarmark bryczką. Aura nie pozwoliła na sanie. Dla tak miłego gościa uczniowie przygotowani przez Panią Bożenę Pośpiech wykonali specjalny program. Ponadto dzieci, które przybyły na jarmark, pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w warsztatach wykonywania kartek świątecznych.

Na Jarmarku wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z Ostrzeszowa, Brass Band Nutka, Szkoła Muzyczna Janko a na zakończenie zaśpiewał Mirosław Szołtysek. Kolędy wprowadziły  wszystkich w świąteczny nastrój. Było wesoło, gwarno, miło i przyjemnie. Goście i uczestnicy jarmarku poczuli, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. A może Jarmark stanie się tradycją Słupi? Zobaczymy.

 

Czytany 318 razy