Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali i zostali mianowani na uczniów Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali i zostali mianowani na uczniów

ŚWIĘTO EDUKACJI W BARANOWIE

15-10-2020 11:58

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie miało radosny przebieg. Dzieci pokazały, czego nauczyły się od września. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki (także w języku angielskim), grały na instrumentach, rozwiązywały zadania z języka polskiego, matematyki, a także zagadki dotyczące wiedzy o Polsce. Pokazały się również z tanecznej strony pięknie tańcząc krakowiaka i rock and rolla. Ślubowanie pierwszaków przygotowały wychowawczynie klas Małgorzata Grabarek i Justyna Rabiega, a piosenkę z języka angielskiego Anna Peksa. Występom przyglądali się zaproszeni gości: pani wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek, p. dyrektor Sławomir Nowicki, sekretarz szkoły p. Mieczysława Grzesiak, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice pierwszaków oraz uczniowie. 

W trakcie uroczystości pierwszaki otrzymały od wychowawców klas pamiątkowe dyplomy pasowania i legitymacje szkolne. Dostali także Książeczkę Małego Powstańca, w której zaznaczać będą zdobyte sprawności związane z patronem naszej szkoły oraz książeczki SKO, na których wpisywane będą ich zgromadzone oszczędności. Oprócz tego Rada Rodziców ufundowała dzieciom rożki obfitości, a samorząd szkolny upominki, wesołe ołówki. Po występach uczniów pożegnane zostały panie odchodzące na zasłużoną emeryturę: Urszula Gąska i Bogumiła Berska. Pierwszoklasiści wręczyli paniom dyplom-podziękowanie i kukiełki na drewnianych łyżkach.

W tym dniu nie zapomniano o wyróżniających się nauczycielach. Wręczono im nagrody dyrektora szkoły. Otrzymali je: Jagoda Obsada, Roksana Kokot, Anna Peksa, Małgorzata Grabarek, Bogumiła Górecka-Kijak, Sylwia Prygiel, Paulina Błaszczyk-Lipska, Katarzyna Hillenberg, Katarzyna Malinowska, Agnieszka Woźna, Patrycja Kuna, a także Mieczysława Grzesiak, Magdalena Noculak i Barbara Krawczyk. List gratulacyjny i piękne kwiaty otrzymała Dorota Kałka, wieloletnia nauczycielka naszego przedszkola, która przeniosła się do kępińskiego przedszkola. Dwoje nauczycieli naszej szkoły byli szczególnie wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy Baranów. Tego zaszczytu dostąpili Ilona Walczak i Jacek Klyta. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, oczywiście w rygorze epidemicznym. Wychowawczynie klas podziękowały za współpracę rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. 

Korzystając z okazji chcemy życzyć wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy zdrowia, dużo radości, cierpliwości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. Nauczycielom wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Czytany 479 razy