PÓŁKOLONIE W DOBIE PANDEMII

13-01-2021 07:58

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W naszej Gminie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej od 11 stycznia ruszą półkolonie organizowane przez szkoły.

Półkolonie muszą być organizowane według wytycznych sanitarnych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Uczestniczyć w nich mogą wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych. Rodzice powinni zapewnić dziecku indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni publicznej.

Półkolonie mogą być organizowane tylko w szkołach lub placówkach spełniających warunki bezpieczeństwa. Na cele półkolonii mogą być przeznaczone: sale świetlicowe, sale dydaktyczne i sale gimnastyczne, które zapewniają zachowanie dystansu społecznego. Jedna grupa uczestników półkolonii powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Grupa nie może być większa niż 12 dzieci. Skład grupy ma się nie zmieniać. Grupa powinna też mieć swojego stałego wychowawcę.

(ems)

Czytany 30 razy