INFORMACJA WS. SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

14-01-2021 08:37

Od dnia 15 stycznia 2021 r. rozpoczynają się zapisy na szczepienie przeciwko COVID -19 w Polsce. Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie ( dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień ( dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania ( np. osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-r4ejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać:

  • ze specjalnej Infolinii nr telefonu: 989,
  • lub umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta ( dostępne na pacjent.gov.pl),
  • lub za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie,
  • lub bezpośrednio w puncie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania nr e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych ( system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Przy tych szczepieniach nie obowiązuje rejonizacja. Państwo mogą zaszczepić w różnych miejscach, polecamy mapkę ze wszystkimi punktami szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien-lista (uwaga -NFZ na bieżąco będzie analizować możliwości prowadzenia szczepień przez zgłoszone placówki i w razie konieczności ogłosi dodatkowy nabór, zatem lista placówek prowadzących szczepienia może się wydłużyć). Szczepienia są darmowe i dobrowolne.

Szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze szczepieniem są dostępne na stronie internetowej: http://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi

Obowiązujące procedury oraz informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie http://ww.gov.pl/web/szczepimysie .

                                                                                                                   

  WÓJT GMINY BARANÓW                                                

 /-/  Bogumiła Lewandowska - Siwek  

Więcej informacji: http://baranow.nowoczesnagmina.pl/?a=6939

                                                                                                                                                                 

Czytany 226 razy