Spotkanie z Mikołajem w Słupi !

17-12-2018 13:09

Spotkanie z Mikołajem w Zespole Szkół w Słupi pod Kępnem. 6 grudnia 2018 roku godzina 7.20 – na dworze szaro, zimno, a w naszej szkole- zazwyczaj jeszcze cichej i spokojnej o tej wczesnej porze – szumno i gwarno. Dzieci przychodzą dużo wcześniej niż zwykle, są niezmiernie podekscytowane, z czerwonymi rumieńcami na policzkach, uśmiechniętą buzią . To za sprawą pewnego jegomościa w czerwonym płaszczu i czapce, z siwą brodą i okrąglutkim brzuszkiem, który zjawia się każdego roku, odwiedzając małych i dużych, chorych i zdrowych, grzecznych i tych, którzy czasem mają problem z zachowaniem.

Uczniowie, choć często deklarują , że już nie wierzą w świętego Mikołaja, częściej niż zwykle spoglądali w okna, wychodzili na boisko, wyłapywali czujnym uchem każdy szmer na korytarzu. I wreszcie jest!  Przyjechał !! Wielka ulga, że nie zapomniał, nie ominął naszej szkoły i przedszkola. Dzieci i młodzież spotkali się z długo wyczekiwanym gościem na apelu. Po miłej rozmowie wszyscy zostali poczęstowani słodyczami.

Kolejna niespodzianka to nagrody wręczone  przez panią dyrektor Urszulę Moś za przygotowanie prac na mikołajkową dekorację. Aby podtrzymać tradycję uczniowie wszystkich klas przygotowali paczki- niespodzianki. Po losowaniu nastąpiła wymiana upominków. Czego tam nie było- czekoladowe figurki świętego, cukiereczki, pierniczki, batoniki, ciasteczka, soczki  owoce i oczywiście gadżety  związane  ze zbliżającymi się świętami. Niecodzienna, świąteczna  atmosfera trwała do końca zajęć. Uczniowie wracali do swych domów szczęśliwi, uśmiechnięci i ...oczywiście z buziami wymalowanymi czekoladkami.

Szkoda, że takie święto obchodzimy tylko raz w roku. Mikołaju, zapraszamy i czekamy na spotkanie w 2019 roku.

Czytany 112 razy