NAJLEPSZY WÓZ BOJOWY W POWIECIE

04-11-2019 15:09

Miniony tydzień na długo zapadnie w pamięci druhom z OSP w Mroczeniu i Grębaninie. Ci pierwsi zostali doposażeni w fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4. Śmiało można stwierdzić, że jednostka ta dysponuje od tej chwili najlepszym samochodem bojowym w powiecie kępińskim. Samochód na podbudowie IVECO EUROCARGO, oprócz napędu terenowego, wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3500 litrów. Auto kosztowało niemal 800 tys. zł. Natomiast OSP Grębanin „odziedziczył” wóz bojowy użytkowany dotychczas przez druhów z Mroczenia.

Nowy mroczeński wóz bojowy to maszyna bogato wyposażona w specjalistyczny sprzęt: maszt oświetleniowy z dwoma najaśnicami LED, mocowanie czterech aparatów oddechowych w kabinie, belka z czterema reflektorami dalekosiężnymi, sygnalizacja pojazdu uprzywilejowana LED, system ostrzegawczo- alarmowy dźwiękowy,  autopompa dwuzakresowa, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, mocowania do sprzętu na zabudowie, system zraszania podwozia, aluminiowa skrzynia dachowa, złącze AirBox. 

Całość zadania opiewa na 796 917,00 zł, przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 100 000,00 zł oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 160 000,00 zł. Reszta kwoty została przekazana jednostce z Mroczenia z budżetu Gminy Baranów. Strażacy z OSP Mroczeń serdecznie dziękują przedsiębiorcom oraz mieszkańcom Mroczenia, którzy dodatkowo wsparli zakup tego samochodu.

Na dodatek w wyniku nabycia przez druhów z Mroczenia nowego wozu bojowego, ich koledzy z Grębanina także mogą pochwalić się nowym sprzętem. Samochód pożarniczy STAR L70/LE z 2004 roku dotychczas służący w Mroczeniu, został 29 października uroczyście przekazany jednostce OSP Grębanin. Obie jednostki mogą pochwalić się także podpisaniem umów dotacyjnych z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na doposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który już w najbliższych dniach trafi do tych jednostek. Jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy jednostkami OSP z naszej gminy nadal będzie przebiegać tak wzorowo jak w tym przypadku.

Strona internetowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Czytany 158 razy