BARANÓW NA 6. MIEJSCU W RANKINGU „RZECZPOSPOLITEJ”

05-11-2020 09:19

Od 16 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking tego pisma uznawany jest jako jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”. Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Gmina Baranów ponownie jak w zeszłym roku zajęła bardzo wysokie – VI miejsce w Polsce wśród 1533 gmin wiejskich.

To ogromna satysfakcja i prestiż znaleźć się w pierwszej dziesiątce tego rankingu. To również ogromny wkład całego zespołu naszego urzędu, który pracuje z ogromnym zaangażowaniem i z wielkim sercem. Dziękuję Radnym, którzy głosują za ambitnym budżetem. Dziękuję również wszystkim Przedsiębiorcom i Mieszkańcom, którzy płacąc podatki przyczyniają się do rozwoju naszej Gminy. Będziemy się starali, aby nasza Gmina dalej piękniała, a Mieszkańcom i Przedsiębiorcom żyło się tutaj coraz lepiej - abyśmy byli z Niej dumni.

Bogumiła Lewandowska-Siwek

Wójt Gminy Baranów

Czytany 1175 razy