BARANÓW NAJLEPSZY W WIELKOPOLSCE W RANKINGU GMIN WIEJSKICH

04-07-2019 08:27

W czerwcu Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu przedstawiła opracowanie „Analiza kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa wielkopolskiego za rok 2018” sporządzone na podstawie sprawozdań jst za 2018 r. To ważne źródło informacji na temat stanu finansów jst województwa wielkopolskiego. W tym rankingu, w zestawieniu gmin wiejskich, Gmina Baranów okazała się najlepsza w Wielkopolsce!

Od kilku lat  wśród jednostek samorządu terytorialnego obserwujemy  tendencję do eksponowania osiągnięć poprzez udział w różnego rodzaju rankingach. Grono finalistów, a w szczególności zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, są przedstawiani jako wzór i dobry przykład do naśladowania. W tym roku takim wzorem jest kolejny raz nasza Gmina.  

8-9 kwietnia 2019 r. Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek uczestniczyła w V Europejskim Kongresie Samorządów. W jego trakcie zaprezentowano i nagrodzono najlepsze gminy i miasta w Polsce. W grupie 1548 gmin wiejskich w 2018 r. w dziesiątce najlepszych znalazła się nasza Gmina. Baranów w rankingu zrównoważonego rozwoju uplasował się na 6. miejscu w Polsce, a w rankingu finansowym samorządów - na 9. 

- Doskonałe miejsce w rankingu to na pewno powód do dumy. Do oceny jednostek samorządu terytorialnego przyjmowane są różne kryteria, ale jeśli są obiektywne, a trudno w to wątpić, to wskazują czy  idziemy w dobrym kierunku, czy się rozwijamy. To jakaś syntetyczna miara  rozwoju. To sukces naszych Przedsiębiorców i  Mieszkańców gminy Gmina Baranów jest rozpoznawalna i podziwiana  przez samorządowców w całej Polsce - ocenia Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek.


Czytany 252 razy