OTWARCIE OBWODNICY BARANOWA

04-08-2022 13:28

Budowa obwodnicy pochłonęła 11 585 066,26 zł. Gmina Baranów na ten cel pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 5 500 410,00 zł. To długo wyczekiwana inwestycja drogowa, która wyprowadzi ruch kołowy z centrum miejscowości. - Będzie ciszej i bezpieczniej, bowiem będzie reorganizacja ruchu w centrum Baranowa. Myślę, że logistyka transportu do zakładów pracy polepszy się także - mówi Radiu SUD wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Inwestycja rozpoczęła się w lutym 2021 roku. Droga liczy ok 1 km, a kanał technologiczny ponad 1200 metrów. Szerokość obwodnicy wynosi 6 metrów. Przy okazji powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Aby połączyć obwodnicę z była DK11 wykorzystano skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. - To była decyzja projektanta, bo ja zawsze preferuję ronda, bo są bezpieczniejsze i szybciej można przejechać. Widzimy co się dzieje w Kępnie, gdy jest włączona sygnalizacja. Gdy jest awaria świateł, to ruch jest płynny. Tutaj nie mogliśmy tego zrobić, bo to grunty nie nadają się w tym miejscu na budowę ronda - dodała wójt Baranowa.

Obwodnica Baranowa w niedalekiej przyszłości stanie się drogą powiatową. Starosta Powiatu Kępińskiego  Robert Kieruzal obiecał wyremontowanie także odcinka dojazdowego z Rynku w Baranowie do obwodnicy. - Ta droga w kierunku Jankowych bardzo usprawni komunikację drogową także w samym Baranowie i mieszkańcy odczują to pozytywnie - mówił starosta Robert Kieruzal.

Czytany 1078 razy