MISTRZOSTWO POLSKI W BADMINTONIE 2023

27-03-2023 14:26

Marcowe mistrzostwa Polski w Badmintonie Drużynowym to końcowy etap rozgrywek szkolnych, realizowanych w ramach Igrzysk Dzieci (2010 i młodsi). Najlepsze reprezentacje i tym razem spotkały się w Białymstoku. W tym gronie już po raz drugi znalazły się nasze zespoły, bowiem donaborowianie to przecież mistrzowie Wielkopolski, natomiast baranowianki szczycą się tytułem wicemistrzowskim. W każdej kategorii startowało 15 reprezentacji szkół podstawowych. Faworytami w kategorii chłopców był z pewnością Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku oraz SP w Straszęcinie. Dziewczynki z Baranowa przegrały po wyrównanej walce pojedynek deblowy z SP w Szczucinie i za to zapłaciły brakiem wyjścia z grupy. W klasyfikacji ogólnej baranowianki zajęły miejsce 7-9 miejsce na 15 drużyn.

W meczu finałowym decydujące znaczenie miało zwycięstwo Marcela Kmiecińskiego nad wyżej notowanym Gabrielem Makacem z Białegostoku. Warto dodać, że losowanie dla chłopców nie było szczęśliwe. Znaleźli się w grupie "śmierci" ze szkołami zaliczanymi do faworytów: Białystok i SP 2 Głubczyce. Mimo to wygrali nie tylko grupę, ale cały turniej.