MISTRZOSTWA REJONU W UNIHOKEJU 2023

16-11-2023 12:18

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano 13 listopada w Baranowie. Śmiemy twierdzić, że po niemal ośmiu godzinach zmagań takiego zakończenia finałów nie wykreowałaby nawet sztuczna inteligencja. W obu przypadkach o końcowym rezultacie decydowały rzuty karne. A już finał dziewcząt, to czysta sportowa ekscytacja. Na osiem sekund przed końcową syreną baranowianki przegrywały 0:2, ale w ostatniej chwili zdobyły dwa gole, a w serii rzutów karnych okazały się lepsze o jedno trafienie od rywalek z Łęki Opatowskiej. W finale turnieju chłopców, po serii rzutów karnych, wygrała ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego, zostawiając w pokonanym polu SP Krążkowy

BARANOWSKIE FINAŁY, CZYLI UNIHOKEJ ŁĄCZY DZIECI 

W turniejowych szrankach stanęło 12 ekip (sześć zespołów dziewczęcych i sześć chłopięcych). Punktualnie o godzinie 9:00 p. Wójt Gminy Baranów, Bogumiła Lewandowska Siwek, w asyście dyrektora miejscowej szkoły – Sławomira Nowickiego oraz przedstawiciela SZS Wielkopolska - Adama Kłodnickiego, uroczyście otworzyła turniej dziewcząt, życząc wszystkim uczestnikom sportowego sukcesu. Dodajmy od razu, że p. Wójt ufundowała nagrody – puchary, medale oraz dyplomy. Poza tym każda ekipa obdarowana została cennym upominkiem. Najlepsi unihokeiści otrzymali również nagrody indywidualne. Warto również zaznaczyć, iż wszyscy uczestnicy zawodów mogli się na miejscu posilić. Smaczne kanapki oraz owocową herbatkę ufundował Urząd Gminy w Baranowie.

Dla obu turniejów wybrano schemat „każdy z każdym w grupach”. Najlepsi zmierzyli się wielkim finale, a pokonani - w meczach o trzecie miejsce. Baranowskie turnieje przekonały nas, że warto propagować hasło „Unihokej łączy dzieci”. W naszej Gminie np. ten nieco niszowy sport ma spore tradycje. Zespoły z Mroczenia, Słupi czy Baranowa potrafiły nieraz wdrapać się na „pudło” finału wojewódzkiego. Nikt jednak nie podejrzewał, że debiutujące w tej fazie rozgrywek reprezentantki gospodarzy sprawią tak wielką niespodziankę. Unihokeistki Joanny Durlej wygrały swoją grupę, ale w końcówce finału przegrywały z faworytkami „za miedzy” 0:2. Tuż przed końcową syreną doprowadziły niespodziewanie do remisu, a w rzutach karnych były lepsze o „jedno oczko”. Turniej chłopców miał bardziej wyrównany i przewidywalny przebieg. W finale spotkały się dwie niepokonane ekipy i tutaj w rzutach karnych wygrała reprezentacja SP Ostrów Wielkopolski. Czy ktoś jednak postawiłby na Baranów? W meczu otrzecie miejsce podopieczni Jacka Klyty ograli 3:1 ambitny Żegocin. Tuż przed godziną 17:00 p. Wójt w asyście przedstawiciela SZS Wielkopolska – Mirosława Dębowskiego, nagrodziła najlepsze teamy. Nagrody indywidualne trafiły do: Najlepsza Bramkarka: Nina Budziewska (SP Baranów), Najlepsza Zawodniczka: Daria Kędziora (SP Łęka Opatowska), Najlepsza Snajperka: Nadia Gruszka (SP Łęka Opatowska). Najlepszy Bramkarz: Patryk Sulkowski (SP Ostrów Wlkp.), Najlepszy Zawodnik: Michał Nowak (SP Ostrów Wlkp.), Najlepszy Strzelec: Szymon Ciesielski (SP Krążkowy).

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta

 1. SP Baranów
 2. SP Łęka Opatowska
 3. SP Zakrzyn
 4. SP Broniszewice
 5. SP Gorzyce Wielkie
 6. SP Benice

Chłopcy

 1. ZSSS Ostrów Wlkp.
 2. SP Krążkowy
 3. SP Baranów
 4. SP Żegocin
 5. SP Mroczeń
 6. SP Rozdrażew

 

 

Czytany 1346 razy