MISTRZOSTWA GMINY W FUTSALU IMS 2024

08-01-2024 16:13

Trzy reprezentacje naszych szkół (Baranów, Mroczeń i Donaborów) zmierzyły się w Mistrzostwach Gminy w Futsalu. Turniej rozegrano 8 stycznia w baranowskiej hali sportowej, a wzięli w nim udział piłkarze z roczników 2009/2010 (XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Mistrzowski puchar, ufundowany przez Wójta Gminy, zdobyli futboliści z Baranowa, awansując tym samym do finału powiatowego.

Każde zawody sportowe organizowane w naszej hali mają swój niezwykły urok. I nawet taki skromny turniej, jak ten rozegrany tu w poniedziałkowe przedpołudnie, jego uczestnicy zapewne zapamiętają na długo. Wspaniały obiekt, żywiołowa widownia i sportowa elektronika, na każdym potrafią zrobić wrażenie. Turniej miał ładną oprawę, z uroczystym otwarciem i zakończeniem, w czym duża rola dyrektora baranowskiej szkoły – Sławomira Nowickiego. Wynik pierwszego meczu, czyli remis 5:5 w starciu Baranowa z Donaborowem Urszuli Kurek, zwiastował emocje do ostatniego gwizdka zawodów. W drugim meczu Mroczeń wypunktował Donaborów 4:1. Trzy gole w tym spotkaniu strzelił Hubert Szyc. W ostatniej odsłonie turnieju ekipa Jacka Klyty, czyli reprezentacja SP Baranów, zmierzyła się z SP Mroczeń - drużyną Małgorzaty Mikoś. Baranowianie uskrzydleni sportowym wsparciem swoich kibiców, szybko objęli prowadzenie. Po golach Blanki Michalczyk i Jana Marciniaka uciekli rywalowi na cztery bramki. Ambitny team z Mroczenia nie złożył jednak broni i do ostatniej syreny szukał szans na wyrównanie, remis bowiem oznaczał dla nich triumf w całym turnieju. Podopiecznym Małgorzaty Mikoś zabrakło jednak czasu. Trzeciego gola zdobyli w …ostatniej sekundzie meczu.

Zwycięski zespół SP Baranów: Franciszek Stasiowski, Blanka Michalczyk, Szymon Kubik, Wojciech Prygiel, Hubert Tomczyk, Oliwier Burzała, Kevin Norkiewicz, Wiktor Adamczyk, Jan Marciniak, Nikodem Białek, Kuba Frąckowiak, Paweł Lenart.

Najskuteczniejszy zawodnik: Jan Marciniak (SP Baranów),

Najlepszy bramkarz: Kacper Goj (SP Donaborów),

Najlepszy zawodnik: Hubert Szyc (SP Mroczeń).

Czytany 1355 razy