MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ 2024

23-04-2024 07:20

Aż 32 mecze rozegrano w ramach powiatowych finałów w Piłce Nożnej Chłopców. Na dwóch boiskach baranowskiego Orlika w środę 17 kwietnia mierzyli się starsi chłopcy, a w czwartek – młodsi. W grupie starszej triumfowała ekipa SP 1 Kępno, a w młodszej reprezentacja SP 3. Dobrze spisały się ekipy z Gminy Baranów. W starszej kategorii Mroczeń wywalczył trzecie miejsce, a na czwartym uplasował się Donaborów. W młodszej kategorii na trzecim miejscu uplasował się Baranów.

FUTBOL TOTALNY, CZYLI HERBATA DOBRA NA WSZYSTKO

Organizatorzy zawodów musieli mierzyć się nie tylko ze skomplikowanym kalendarzem rozgrywek. Wszak we wtorek na starcie turnieju stawiło się osiem ekip, a w środę siedem. Największym utrapieniem była iście jesienna aura, czyli lodowany deszcz i przenikliwy ziąb. I na to znalazła się rada. – Przygotowaliśmy dla dzieci gorącą herbatę. W sumie ok 40 litrów! – tłumaczy Mirosław Sokołowski, organizator turnieju z ramienia Wójta Gminy Baranów. Trzeba dodać, że okazałe nagrody – puchary i dyplomy– ufundował starosta, natomiast statuetki dla wyróżniających się piłkarzy – wójt Gminy. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał w imieniu starosty – Adam Kłodnicki.

We wtorek do fazy finałowej awansowały teamy z Mroczenia i Donaborowa oraz dwie ekipy kępińskie – SP 3 i SP 1. Zespołom z Gminy Baranów pozostał bratobójczy pojedynek o trzecie miejsce. W regulaminowym czasie gry zanotowaliśmy bezbramkowy remis, więc rozstrzygnięcia musieliśmy szukać w konkursie rzutów karnych. Tutaj lepszy o jedno trafienie okazał się Mroczeń. W wielkim finale kępińska „1” nie miała litości dla „3”, gromiąc ją 8:0.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpili młodsi chłopcy. Rewelacją turnieju okazał się najmłodszy team w całej stawce, czyli Baranów. Piłkarze Jacka Klyty co prawda potknęli się o ekipy z Kępna, ale SP 3 ulegli jedną bramką, straconą tuż przed końcowym gwizdkiem, a z „2” przegrali nieznacznie dopiero w półfinale. Wielki finał okrasił emocjonujący konkurs rzutów karnych, w którym „Trójka” wygrała z „Dwójką” 3:2.

(ems)

XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 

  • Najlepszy Zawodnik: Jakub Domagała (SP 3 Kępno)
  • Najlepszy Strzelec: Tadeusz Jendryca (SP 1 Kępno)
  • Najlepszy Bramkarz: Franciszek Sołtysik (SP 1 Kępno)

XXV Igrzyska Dzieci: 

  • Najlepszy Zawodnik: Wiktor Szubert (SP 2 Kępno)
  • Najlepszy Strzelec: Mikołaj Stach (SP 3 Kępno)
  • Najlepszy Bramkarz: Krystian Kozłowski (SP Trębaczów) 

 

Czytany 240 razy