LEKKOATLETYCZNE DIAMENCIKI

17-06-2024 11:34

Czwartki Lekkoatletyczne to zawody sportowe dla dzieci w wieku 11–13 lat. W miniony weekend (15-16 czerwca) w Łodzi, na stadionie AZS, rozegrano XXX Jubileuszowy Finał Ogólnopolski. Wzięła w nim udział dwunastoosobowa reprezentacja naszej Gminy – lekkoatleci z Baranowa, Mroczenia i Łęki Mroczeńskiej

Cztery finały

Celem Czwartków LA jest wybór najlepszych młodych lekkoatletów z całej Polski. Zawodnicy startują w konkurencjach biegowych i technicznych. Najpierw w polskich miastach odbywają się eliminacje. Sportowcy z naszych szkół podstawowych od samego początku biorą udział tej imprezie, organizowanej na stadionie kępińskiej Polonii. Plon startów naszych reprezentantów w Łodzi to cztery miejsca w ścisłych finałach oraz 12. miejsce Szymona Frydrycha z Baranowa. Szymek (300 m, r. 2012) może mówić o wielkim pechu, gdyż jak sam stwierdził …„nie miałem się kim ścigać!” Swoją grupę eliminacyjną młody lekkoatleta wygrał bezapelacyjnie, ale do najlepszej „ósemki” troszkę mu zabrakło, bo Szymek ścigał się z …wiatrem

Deszczowa niedziela

Zawody rozgrywano w upalną sobotę i deszczową niedzielę. Deszcz na pewno nie był sprzymierzeńcem lekkoatletów, o czym przekonał się boleśnie Mikołaj Barczak (2013) z Łęki Mroczeńskiej. Pech dopadł go na wirażu biegu na 1000 m. Nasz zawodnik, mimo bólu, ukończył jednak tę konkurencję, ale dało mu to tylko 18 miejsce. Świetnie spisali się miotacze z Baranowa. Wiktor Romanowski (2013) i Jędrzej Barczok (2012) zameldowali się w ścisłych dwunastoosobowych finałach, w których zajęli 9. miejsca. Marysia Wiśniewska z Baranowa (2011) po raz kolejny wywalczyła miejsce w ścisłym finale, pobiła swój rekord życiowy i zajęła 9.miejsce. Na uwagę zasługuje również wynik najmłodszego (2014) zawodnika w naszej ekipie. Dawid Wylęga z Baranowa na pewno nie dał się zjeść debiutanckiej tremie i w biegu na 300 m był bliski pobicia swojego rekordu życiowego. Deszczowa skocznia wzwyż pokrzyżowała szyki bliźniakom z Mroczenia. Wynik Igora i Gracjana Rachla uzyskany w Kępnie dałby im w Łodzi brązowy medal. Z całym przekonaniem możemy mówić o udanym starcie całej naszej ekipy. Lekkoatletyka to drożdże każdego sportu. Bez dobrego biegania i skakania próżno mówić o sukcesach w piłce ręcznej czy futbolu, dlatego nasza Gmina wspiera lekkoatletykę.

(ems)

 

Czytany 926 razy