GIGANCI FUTBOLU

14-05-2019 12:12

Druga odsłona turnieju "Giganci Futbolu", która miała miejsce na baranowskim orliku w niedzielę 12 maja, mogła zaistnieć tylko dzięki sportowej determinacji gigantów futbolu. W zawodach wzięło udział sześć drużyn. Bóg futbolu najwyraźniej postanowił przetestować odporność młodych piłkarzy na deszcz i ziąb, ale żaden z nich nie zgodził się na przerwanie turnieju. Organizatorzy ruszyli z odsieczą, a czterdzieści litrów gorącej herbaty mocno podtrzymało morale wszystkich uczestników zawodów.  
W turnieju tryumfowała Akademia Piłkarska Wieruszów, która w pokonanym polu pozostawiła zespoły z województw: łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.. Losy zwycięstwa w zawodach rozstrzygnęły się w ostatnim meczu, w którym Wieruszów zmierzył się z baranowskim Pionierem. Baranowianie długo prowadzili 1:0 (Hubert Szyc), ale rywal zdołał w końcówce wbić gola na wagę remisu.

Impreza tradycyjnie już odbyła się przy wsparciu Urzędu Gminy w Baranowie i p. wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek O bezpieczeństwo zawodników zadbali druhowie z OSP w Baranowie. Dziękujemy!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.AP Wieruszów

2.Pionier Baranów

3.KS Wieluń

4.Widawa Wilków

5.Olympic Wrocław

6.Pionier Baranów II

 

Najlepszy Zawodnik: Bartek Kałwak - KS Wieluń

Najlepszy Strzelec: Szymon Siwek - AP Wieruszów)

Najlepszy Bramkarz: Adam Lenort - Pionier Baranów

 

Wyróżnienia:

Marcel Dalinkiewicz - Widawa Wilków

Patryk Wróbel - AP Wieruszów

Piotr Szczypek - Pionier Baranów

Czytany 2632 razy