ZŁOTO DLA ODWAŻNYCH

08-10-2021 12:53

Lasy w okolicach Opatowa były niezwykła areną mistrzostw powiatu kępińskiego w biegach na orientację, które rozegrano 24 września 2021 r. Organizacją biegu, przygotowaniem tras biegowych zajęli się pracownicy LZD Siemianice. W mistrzostwach wzięły udział dwie reprezentacje Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. Dziewczęta i chłopcy z klas VIII wystąpiły w dwóch kategoriach: M14 i k14. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze z trudną trasą biegu, która wynosiła około 2 km i to w gęstym lesie,. Start po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, posługiwanie się mapą, emocje, nieznany teren i gęsty las, to nowe doświadczenie, które pozostanie na długo w pamięci naszych zawodników. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w rywalizacji drużynowej zdobyli tytuł mistrzów powiatu, potwierdzając tym samym, że wysokie lokaty w Wielkopolsce wiosną tego roku to nie przypadek (chłopcy w Olejnicy koło Leszna zajęli II miejsce a dziewczęta VI). Szkołę w Mroczeniu reprezentowali: Zofia Gierak, Jagoda Lipińska, Milena Świtoń, Milena Hełka, Milena Gąszczak, Martyna Hadryś, Jonasz Albert, Maciej Kuźnik, Dawid Kryściak, Bruno Lempert, Antoni Maciejewski. W rywalizacji indywidualnej chłopcy zdominowali swoją kategorię, a podium w kolejności zajęli: Maciej Kuźnik, Dawid Kryściak i Jonasz Albert. Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za odwagę, upór i wytrwałość w dążeniu do celu a przede wszystkim godne reprezentowanie szkoły. Warto pokreślić, że to pierwsze trofea w nowym roku szkolnym podopiecznych trenera Jerzego Mosia.