KONCERT DLA SARY

23-11-2022 11:56

Ponad 4 tysiące złotych udało się zebrać podczas wczorajszego koncertu Charytatywnego dla 3-letniej Sary Rachlak, która walczy z jednym z najbardziej złośliwych nowotworów dziecięcych - neuroblastomą.

Koncert odbył się w Baranowskiej Chacie. Zgromadził sporo osób, które przyszły aby wspomóc Sarę w jej walce o zdrowie. To dla niej wystąpili młodzi lokalni artyści a także seniorzy zrzeszeni w chórze Laskowianie oraz  młodzież z Baranowskiego Studia Tańca. Były więc tańce i śpiewy, które płynęły z serca. Pojawił się również znany aktor, Stanisław Górka a także Dariusz Pietrzykowski - tenor liryczny. Wszyscy ciepło zostali przyjęci przez zachwyconą publiczność. Wydarzenie wsparła wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Zawsze jestem otwarta na to aby takie wspaniałe koncerty dla dobrych ludzi i z dobrymi ludźmi odbywały się w Baranowie. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zapraszam – mówiła wójt Lewandowska.

Koncertowi towarzyszył "Kiermasz rzeczy niepotrzebnych" a wolontariusze zbierali datki do puszek. Udało się zebrać ponad 4 tysiące.

Ważne jest to, że ludzie otworzyli swoje serca. Mamy nadzieję, że dzięki koncertowi do większej ilości osób dotrze informacja o małej Sarze i o tym, że potrzebna jest jej pomoc. Serdecznie dziękuje wykonawcom i tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego, że ten koncert mógł się odbyć, no i oczywiście wolontariuszom – mówiła organizatorka wydarzenia Renata Adamska-Garbowska.

3-letnia Sara wciąż potrzebuje sporo pieniędzy na leczenie w Barcelonie. Jak twierdzą lekarze, dziewczynka ma szanse na całkowite wyleczenie pod warunkiem poddania się nowoczesnej terapii. Ta zależna jest jednak od pieniędzy a potrzebne są spore sodki. Na już to około 1 500 000 zł. Dla Sary prowadzona jest zbiórka na "siepomagam.pl", gdzie do tej pory zebrano przeszło 480 tyś. zł. To wciąż jednak kropla w morzu potrzeb. W najbliższy weekend w gminie Trzcinica odbędzie się kiermasz ciast. Środki z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie. Jeżeli ktokolwiek chce pomóc Sarze zachęcamy do wpłacania datków. Każda złotówka jest ważna. Za wszystkie dobre serca, organizację dotychczasowych koncertów i zbiórek rodzice małej Sary bardzo dziękują.

Czytany 656 razy